Call Us Today for an Appointment

הרמת סינוס בירושלים

הרמת סינוס בירושלים - יואב אורבך

על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה של שתלים דנטליים, ד"ר יואב אורבך וצוותו מבצעים ניתוח הרמת סינוסים במרפאת השיניים בירושלים. על מנת להיות מועמד לביצוע שתל דנטלי, למתרפאים צריכה להיות כמות מספקת של עצם בלסתות שלהם על מנת לתמוך בשתלי טיטניום קטנים שמחליפים את שורשי השיניים האבודות. רופאי שיניים מצאו כי האזור הבעייתי ביותר כשמדובר על כמות עצם מספקת הוא בלסת העליונה האחורית. ברוב המקרים הסינוסים יושבים ממש על גבי השיניים העליונות, המטופל נשאר לפעמים עם רק קיר דק של עצם בין הסינוס והפה כאשר השיניים אבדו או נעקרו. הרמת סינוס מספקת לחולים פתרון לבעיה זו, ומאפשרת להם להיות מתאימים לשתלים. רוב המטופלים יכולים אפילו להתחיל עם טיפולי השתל הדנטלי באותו יום.

 

לשפר את הצלחת השתלים הדנטליים עם הרמת סינוס

לפני הניתוח שלך, תעברו התייעצות עם ד"ר אורבך במרפאת השיניים לשתלים ואסתטיקה שלנו בירושלים . הוא יבדוק את חלל הפה ואת הלסת, ואז יבצע מספר צילומי רנטגן ותמונות דיגיטליות כדי לאסוף כמה שיותר מידע על הלסת והסינוס. זה יאפשר לו לקבוע את בריאותו של חלל הסינוס ואת המידות של העצם הזמינה. כאשר יש לו את כל המידע שהוא צריך ויקבע שהינך מועמד טוב לפרוצדורת הרמת סינוסים, אנו נקבע תור עבורך.

 

הפרוצדורה הכירורגית של הרמת סינוס

הרמת סינוס הוא הליך רוטיני אצלנו במרפאה, המתבצע בהרדמה מקומית רגילה ואורכת בין 90-120 דקות. ד"ר אורבך ירים את החניכיים שלך באזור האחורי של הלסת העליונה ויחשוף את העצם שמתחת. הוא יכין חלון קטן שיאפשר לו גישה לרקמת הסינוס. ד"ר אורבך יזיז בצורה עדינה את הממברנה של הסינוס וירחיק אותה מהקירות של הסינוס. החלל הנותר ימולא עם חומר השתלת עצם שעם הזמן יהפוך לעצם עצמית שלך. בהתאם לעובי העצם, כמות החומר המושתל ישתנה, אבל בד"כ ד"ר אורבך מוסיף מספר מילימטרים של עצם מעל הרצפה של חלל הסינוס. כאשר הוא מסיים, הוא יניח ממברנת קולגן מעל החלון על מנת לאפשר ריפוי מושלם של העצם, ויחזיר את החניכיים למקומם המקורי. מספר תפרים עדינים יונחו במקום, ויוסרו ללא צורך בהרדמה בפגישת הביקורת.

במקרים מסוימים, אם הרופא מרגיש שיש לך מספיק עצם כדי לייצב את השתל מיד, הוא ימקם את השתלים במהלך אותו ביקור. בדרך כלל, עם זאת, תצטרך להמתין בין ארבעה עד 12 חודשים עד שהשתל יתייצב בתוך הסינוס.

במקרים רבים בימים אלה, ד"ר אורבך יכול לבצע הליך זעיר פולשני (minimally invasive) כדי לבצע את השתלת העצם לסינוס עם חתכים מינימליים בחניכיים וללא צורך ביצירת חלון בעצם, דבר זה נותן לך זמן התאוששות קצרה יותר עם מינימום חוסר נוחות.

 

הוראות לאחר הרמת סינוס

רוב המטופלים שלנו אינם חווים כאבים, לרוב הם מדווחים על מעט אי נוחות  בעקבות ההליך. לאחר הפרוצדורה צריך להשתדל שלא להתעטש או לקנח את האף, פעולות אלה יכולים לשחרר את התפרים או לגרום לעצם המושתלת לזוז ממקומו. נפיחות באזור הניתוח יכול להופיע לעיתים, ומעט דם מהפה או האף. תקבלו מרשמים לנוגדי כאבים, כמו גם אנטיביוטיקה ושטיפת פה לחיטוי כדי למנוע זיהום. תתבקשו לעקוב אחר ההוראות שלאחר הניתוח ולהמשיך בצחצוח שיניים וחוט דנטלי בהתאם להוראות. כמו כן, הקפד להגיע לביקורת כמתוכנן. אם אתה מבחין בחריגות כלשהן שאינן מוזכרות בהוראות לאחר הניתוח, או אם יש לך שאלות בנוגע להחלמה, אל תהססו להתקשר למרפאה שלנו.

 

5 דרכים להימנע מהרמת סינוס

למרות שאנו מבצעים הרמות סינוסים במרפאה שלנו בירושלים באופן קבוע, ובמקרים מסוימים הוא בלתי נמנע אני רוצה לחלוק אתכם 5 דרכים שניתן למנוע את ההליך לחלוטין, דבר שמביא לחסכון בזמן יקר וכסף.

1. לפעמים מטופלים איבדו שן או שהיא נעקרה על ידי רופא שיניים אחר, והוראות ספציפיות לגבי "השלב הבא" לא נמסרו למטופל. פעמים רבות, אנשים חושבים שהזמן הוא לא גורם חשוב לאחר שהשן כבר נעקרה. אנו יודעים היום כי העצם הנותרת נספגת על ידי סינוס לאורך זמן וכי נפח העצם יקטן. במידה וזה יקרה אתם תצטרכו לעבור השתלת עצם בחלל הסינוס על מנת שיהיה עצם מספקת להחדרת שתל דנטלי.
עם זאת, במידה והשתל ממוקם בזמן, בדרך כלל 3 חודשים לאחר שהשן נעקרה אז בד"כ העצם עדיין קיימת ולא נספגה. מרווח זמן של 3-4 חודשים לאחר עקירת השן הוא הזמן האופטימלי למיקום השתל ובמקרים רבים יכול למנוע את הצורך בהרמת סינוס.

2 הכנסת שתל מיד לאחר העקירה לתוך המכתשית הטרייה של השן העקורה, יכולה למנוע את הצורך בהרמת סינוס במרפאת השיניים של ד"ר אורבך בירושלים. השתלים עצמם שומרים על העצם ובמידה והם מושתלים באופן מיידי הם יכולים לשמור על גובה העצם הקיימת. ייתכן שתצטרך עדיין השתלת עצם סביב השתל הדנטלי כדי למלא את החללים סביב השתל החדש, מכיוון ששתלים הם בדרך כלל צרים יותר מהשן שנעקרה. מדובר על  השתלת עצם קטנה שאינו מצריך פעולה כירורגית נוספת. אם אפשר לבצע "שתלים ביום אחד" הם האלטרנטיבה הטובה ביותר.

3. במקרה ולא ניתן לבצע "שתלים ביום אחד" עקב זיהום פעיל למשל, אז מה שאנחנו מציעים הוא לעקור את השן ולבצע השתלת עצם בתוך המכתשית של השן פעולה הנקראת "שימור מכתשית". שימור מכתשית הוא שתל עצם שממלא את כל החלל שבו הייתה השן. השתלת העצם אינה דורשת ניתוח נוסף ומבוצע באותו פגישה. השתלת העצם מונע מהסינוס לספוג את העצם הנותרת, ומאפשר לנו לחזור תוך 3 חודשים ולמקם שתל באורך רגיל.

4. לפעמים אפשר למקם 2 שתלים קצרים יותר ולחבר את הכתרים כדי להוסיף יציבות, במקום החדרת שתל בודד ארוך. במקרה זה אנו נמנעים מן הצורך בהליכי סינוסים נרחבים, על ידי הצבת 2 שתלים שיש להם יותר שטח מגע עם העצם מאשר שתל אחד בודד. חשוב למצוא רופא שיניים בעל ניסיון עם שתלים אלה  ושמכיר את הדרישות הספציפיות.

5. ד"ר אורבך הוא אחד המנתחים הראשונים בישראל להשתמש במערכת ורסה Vesrah מארה"ב המהווה גישה זעיר פולשנית להשיג את  הגובה הנדרש למיקום שתלים באזורי הסינוס. אנחנו יכולים לקבל כמויות משמעותיות של העצם ללא צורך להרים את החניכיים וביצוע הליך נרחב כמו הגישה הקלאסית לביצוע הרמת סינוס. למידע נוסף על מערכת Versah לחץ כאן.

נכתב על ידי דוקטור יואב אורבך

התקשר אלינו היום וקבע פגישת התייעצות עם ד"ר אורבך, כדי לברר אם אתה מועמד להרמת סינוסים.

צרו איתנו קשר

ברשתות החברתיות

Este Fita
Este Fita
2019-05-20T08:46:54+0000
I called Yoav over somebody else recommendation on a fb group, and I am happy I did that. He made sure that I understood everything, did an extraction in a total gentle way, and gave me clear instructions on how follow aftercare. P.S.: aside from Hebrew, he is a native English speaker, thing that personally, I found really helpful.
Déborah Levy Chiche
Déborah Levy Chiche
2017-12-25T12:38:26+0000
Dani Eisenstock
Dani Eisenstock
2017-09-07T21:12:40+0000
Sholli Kestecher
Sholli Kestecher
2017-09-06T15:22:37+0000
I was very nervous, Yoav was very reassuring and understanding.. very neat and almost pain-free work.
זקוקים לייעוץ מקצועי ולמידע נוסף? השאירו פרטים

למידע וייעוץ מקצועי

למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם