חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אינוויזליין

יישור שיניים אינוויזלין הוא יישור שיניים הנעשה באמצעות פלטות שקופות. הפלטות נעשות באמצעות הדמיית תלת מימד ומותאמות לשיניים. הפלטות השקופות והן שמפעילות לחץ על השיניים בכיוונים שונים, ומכוונות אותן למיקום הנכון. לא עוד טבעות מתכת, לעבור יישור שיניים עם פלטות שקופות

יישור שיניים שמרני

עד היום אם רציתם ליישר את השיניים נאלצתם לשים טבעות מתכת על השיניים למשך תקופת יישור השיניים, עבור ילדים צעירים וגם מבוגרים שיטה זו פוגעת במראה החיצוני ויכולה להרתיע. אמנם מדובר בתקופה וכיום יש יותר הבנה שזה המצב אבל אם אפשר לחסוך את עוגמת הנפש של טבעות מברזל וליישר את השיניים באמצעות אינווילזין הרי שהשגנו שיניים ישרות עם הרבה פחות תסכול.

אין ספק ששיטה של יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות נעימה יותר למראה ומשפיעה על הביטחון של הנער או האדם אבל מעבר לכך שיטה זו מונעת פצעים בפה שנגרמים כתוצאה מהברזל. היא גם מונעת את מרבץ החיידקים והאבנית שהיו נמצאים על החריצים של הברזלים שעלולים לגרום לעששת ומחלות בפה.

אינוויזליין יישור שיניים שקוף – יתרונות

יישור שיניים שקוף על ידי פלטות שקופות בלתי נראות המעניקות נוחות מירבית  בחלל הפה והרבה יותר אסטתיות למטופל. הקשתיות שקופות כך שלא רואים אותם, ואחת לתקופה מחליפים אותה באחרת עד לקבלת התוצאה הרצויה.

הקשתיות רכות ועדינות ואינן משפיעות על הדיבור של המטופל. בניגוד לטבעות ברזל המודבקות לשיניים ואין דרך להורידן במהלך הטיפול, הקשתיות ניתנות להורדה בכל זמן שתרצו, למשל בזמן צחצוח שיניים ובזמן הארוחה יש להוריד את הקשתיות. תוכלו להוריד אותם אם יש לכם מפגש חשוב או ראיון עבודה.

חסרונות של השיטה

אחד החסרונות של שיטת אינווזלין הוא בדיוק הנוחות של היכולת להוריד אותן. על מנת שהטיפול יצליח יש לשים את הקשתיות במהלך 20 שעות ביממה לפחות, היכולת להוריד מביאה רבים לוותר עליהן במהלך היום או לעשות הנחות לעצמכם. ומכאן שהפלטות נשלפות, דבר המגביר את הסיכוי לאבד אותן או לעוות אותן עולה. כמו כן, במידה והמטופל לא מרכיב את הפלטות במשך הזמן שהוגדר לו, הקשתית הבאה בסדרה לא תתאים והדבר עלול להביא לכך שיהיה צורך בהזמנה של קשתיות חדשות שייקרו את המשך הטיפול.

 

חסרון נוסף הוא המחיר, טיפול באמצעות אינווזלין כולל פלטות שקופות המעוצבות בתלת מימד, כל שבועיים עד חודש לערך מגיעים להחליף קשתית. במהלך הטיפול מספר הפלטות הנדרשות הוא בין 10 ועד  30 קשתיות, תלוי במצב השיניים והלסת. ומכאן המחיר היקר של הטיפול. ולכן הטיפול מבוקש בעיקר בקרב מבוגרים המעוניינים ליישר שיניים ואינם רוצים להסתובב עם ברזלים בשיניים.

הליך הטיפול

האורתודונט תחילה יבדוק את מצב השיניים ויבצע מדידות ליצור הקשתיות. לאחר מכן את המדידות, צילומי רנטגן וצילומים קליניים הוא שולח לחברה המייצרת  את הקשתיות השקופות. המידות נעשות באמצעות CT ליצור מודל תלת-ממדי ממוחשב. באמצעות הדמיה במחשב מזיזים אותם בהתאם לתכנית הטיפול שייצר האורתודנט. מה שמאפשר בהדמיה לראות את התוצאה הסופית. ורק לאחר מכן התוכנה מחלקת את תזוזת השיניים לשלבים, רק לאחר אישור הרופא ייצרו פלטת Invisalign לפי שלבים של ההדמיה.

במהלך הטיפול על המטופל ללכת עם הקשתיות לאורך כל התקופה, אחת לחודש הוא יגיע לרופא להחליף קשתית ולשם מעקב. חשוב להקפיד להרכיב את הקשתיות במהלך כל היממה ולפחות כ- 22 שעות ביממה, ולהסירן לזמן קצר, לצחצוח שיניים ולאכילה. 

בסיום הטיפול מותאמת לו פלטה אחרונה שמטרתה לשימור המצב הסופי
על מנת לשמור על תוצאת יישור השיניים לאורך זמן חשוב להקפיד ולהרכיב את הקשתית בהתאם להוראות הרופא.

חשוב להימנע משתיית משקאות חמים עם הקשתיות מאחר שהחום עלול לעוותה. בנוסף, יש להקפיד לצחצח את השיניים ואת הפלטה לאחר כל ארוחה על מנת לשמור על היגיינתך הפה.

תפריט נגישות

יש דברים שלא כדאי לחכות איתם..
       התקשרו עכשיו, או השאירו פרטים
ותתחילו לחייך.