חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הלבנת שיניים

קפה, תה, משקאות תוססים, מזון וסיגריות מכתימים את השיניים לאורך השנים, השיניים הלבנות שהיו לנו בצעירותינו הפכו למשהו לא נעים להסתכל עליו. הלבנת שיניים היינו טיפול אסתטי שיחזיר את המראה הלבן לשיניים. הטיפול אינו מזיק לשיניים ומתאים כמעט לכולם, אך רבים נמנעים מהטיפול וזאת בעיקר השם הרע שיצא להלבנת שיניים. מראה של שיניים לבנות שניתן להשיג אתם בטיפול אחד או שניים, לא עוד כתמים על השיניים ובעיקר חיוך יפה וכל זאת ניתן להשיג בקלות על ידי הלבנת שיניים או בהגדרה הרפואית נקראהבהרת זגוגית השן. בעבר החשש היה כי הלבנת שיניים כוללת חומרים שפוגעים באמייל של השן, אבל כיום חומרי ההבהרה עברו שדרוגים, וטיפול הבהרת שיניים כולל חומרים שאינם פוגעים בשיניים. הלבנת שיניים הפכה לטיפול שכיח בעולם המערבי. חשוב להבין כי לכל אחג יש גנטיקה אחרת ורופא השיניים אינו יכול לצפות את דרגת לובן השן והתוצאה הסופית. כל מערכת שיניים יכולה להגיב אחרת לחומרי הבהרה, לרוב ההבהרה נעשית בשלוש רמות מהצבע הקודם. במהלך הטיפול רופא השיניים יצלם את השיניים לפני עם מפתח צבעים ולאחר הטיפול ניתן יהיה לראות את השינוי לפני הטיפול ולאחריו. לרוב, ניתן להגיע להבהרה בין דרגה לשלוש דרגות לובן. תהליך הבהרת שיניים היינו תהליך בטוח ואנו פוגע בזגוגית שן, ואינו גורם להסרה של חומר השן כלל. מניסיון של שנים, לא נצפו תופעות לוואי מיוחדות לאחר ההבהרה ואין הגבלה של גיל בתנאי לטיפול הבהרת שיניים וזאת בתנאי שהאמייל לא שחוק.

הליך הלבנת שיניים

הלבנת שיניים נעשית על ידי רופא שיניים בלבד ולא שיננית. לפני ההבהרה הרופא יצלם את השיניים יחד עם פלטת צבעים לשיניים ויעשה זאת בסוף הטיפול לראות את מגמת השינוי. לאחר מכן הוא יבודד את החניכיים על ידי מריחת חומר על החניכיים כדי למנוע כוויות או צריבות מההליך. הבהרת השיניים נעשית על ידי לייזר. תחילה מניחים חומר על השיניים ובעזרת הלייזר הפועלת ממרחק קצר עוברים על כל שן. בכל פעם 20 דקות ובסך הכול כשלושה סבבים. הקרן מחממת את החומר והגורם לחומר להבהיר את השן.

חשוב לפני ביצוע הבהרת שיניים מומלץ לבצע בדיקת התאמה אצל רופא שיניים , יש לעבור טיפול ניקוי אבנית על מנת להסיר כתמים ואבנית מהשיניים. חומר ההבהרה משפיע רק על שיניים טבעיות.

הטיפול נמשך כשעה וחצי. לאחר ההבהרה יתכן שתופיעה רגישות קלה, לאחר הטיפול יש לצחצח עם משחת שיניים מיוחדת לרגישות ויש להיגמל משתיית קפה, תה, מחומרים פיגמנטים וצבעי מאכל, למשך 48 שעות לפחות.

 

הנחיות לאחר הטיפול

יש להימנע מעישון ושתייה של משקאות מכתימים כגון קפה, צבעי מאכל, תה, ומשקאות תוססים. יש לקחת בחשבון שלאחר הטיפול השיניים רגישות יותר להכתמה ולכן חשוב להימנע לשם השגת תוצאה טובה. ניתן לחזור למשקאות אלו רק לאחר כחודש מהטיפול בערך.

יש להימנע מעישון לאחר הטיפול. העישון מכתים את השיניים והשיניים רגישות להכתמה יותר מהרגיל לאחר הטיפול

תופעות לוואי לאחר ההלבנה

תחושת צריבה בחניכיים, רגישות יתר בשיניים, במיוחד לקור, שינויים בחוש הטעם לזמן קצר לאחר הטיפול. הופעת כמים לבנים על השיניים, למעשה אלו כתמים שהיו קודם ועם ההבהרה הם בולטים יותר, לרוב הם עוברים לאחר שבוע מיום ההבהרה. אם עדין נותר כתם לבן ניתן להגיע לרופא שיניים להסיר אותו.

התוויות נגד הבהרה / הלבנה

הטיפול לא ניתן לאנשים עם ברוקסיסטים, לאנשים שעברו שחזורים בחלל הפה, מי שסובל ממחלת חניכיים חריפה או מתקדמת, מי שיש לו סיכון גבוה לעששת, למי שיש שיניים אפורות בשל נטילת טטרציקלין בגיל צעיר או בגלל בעיה גנטית.

תפריט נגישות

יש דברים שלא כדאי לחכות איתם..
       התקשרו עכשיו, או השאירו פרטים
ותתחילו לחייך.