חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מהי רפואת שיניים מקיפה (Comprehensive)?

רפואת שיניים מקיפה אינה בהכרח מטפלת בהרבה שיניים בו זמנית. מדובר לא על היקף הטיפול אלא על הגישה הבסיסית. קורה לעיתים שאטפל בשן בודדת אך הטיפול משתנה בגלל ראיה מרחבית של השן כחלק מהמכלול.

רפואת שיניים מקיפה מתחילה מהבדיקה. בדיקה מקיפה כמובן תחפש חורים בשיניים אך היא תראה עוד הרבה מעבר לכך. במהלך בדיקה מקיפה אנו מתחילים מהחוץ פנימה. ראשית נבחן את מראה הפנים. האם הפנים מאורכות או רחבות? כמה מהשיניים נחשף בחיוך? האם החיוך ישר או עקום? ועוד ועוד.

במהלך הבדיקה נבדוק את שריר הלעיסה ואת פרקי הלסת (TMJ) על מנת לוודא שאין עליהם עומס יתר. נבדוק היטב את הרקמות הרכות בפה לגילוי מוקדם של סרטן הפה. נבדוק את בריאות החניכיים וכמובן גם את השיניים.

הבדיקה המקיפה כוללת צילומי רנטגן דיגיטאליים וכן לעיתים קרובות הפנייה לצילום CT  על מנת להשלים את התמונה. פעמים רבות נבצע במרפאה צילומי פוטו באיכות גבוהה בכדי שנוכל להעריך את מבנה הפנים והחיוך ועל מנת שנוכל תכנן בצורה המדויקת ביותר את החיוך האידיאלי. סריקה דיגיטאלית של קשתות השיניים מסייעת גם כן להערכת המצב הנתון ולתכנון התוצאה הסופית הרצויה.

בטיפול מקיף אנו לוקחים בחשבון את מכלול המרכיבים והשיקולים בין אם הטיפול הוא בשן בודדת ובין אם מדובר בשיקום פה מלא. נעבוד בשילוב ידיים עם מומחים מתחומי התמחות שונים לפי הצורך על מנת לוודא טיפול מיטבי שרואה את האדם כמכלול ונותן מענה בהתאם.

תפריט נגישות

יש דברים שלא כדאי לחכות איתם..
       התקשרו עכשיו, או השאירו פרטים
ותתחילו לחייך.